Často kladené otázky

F A Q

SkillLab je miesto, kde sa môžeš naučiť dôležité fyzické i mentálne schopnosti (skills) potrebné k prežitiu, k zdraviu ale aj k práci. Čím viac zručností ovládaš, tým lepšie sa v živote o seba vieš postarať. Ako ti v našom SkillLabe pomôžeme stať sa lepšou verziou seba samého?

Prezenácia v PDF

SkillLab je neobyčajná telocvičňa, v ktorej si môžete rozvíjať zručnosti nesmierne dôležité z pohľadu evolúcie človeka. Nejde o premety, saltá či iné akrobatické kúsky. Ide o schopnosť ľudského tela generovať silu, rýchlosť, výbušnosť, obratnosť ale aj ohybnosť. Akrobatické prvky a cvičenia s vlastnou hmotnosťou sú len nástrojom na to, aby ste nadobudli takmer zabudnuté fyzické zručnosti, ktoré dovolili ľudskému rodu prežiť po státisíce rokov v divokej prírode. Fyzickú zdatnosť, ktorú v našom SkillLabe nadobudnete využijete aj v oblastiach zdravia a prevencie.

Azda najvýznamnejším ľudským "svalom" je mozog, ktorého potenciál nevyužívame naplno dodnes. Sila mysle a vašich myšlienok ovplyvňuje celý váš život i jeho smerovanie. Vaše myšlienky dokážu tvarovať vaše telo a zvyšovať jeho životaschopnosť (a naopak). Pevná vôľa, disciplína, vytrvalosť, prekonávanie prekážok ale aj prekonávanie svojich slabostí (fyzických i duševných), to je neoddeliteľná súčasť tréningov v neobyčajnej telocvični s názvom SkillLab.

Ako súvisia skvelé pohybové zručnosti s rozvojom vôľových a charakterových vlastností?

Sila a výbušnosť:
  • [telesná oblasť] sila svalov, schopnosť vyvinúť obrovskú energiu, dynamiku a rýchlosť
  • [duševná oblasť] schopnosť prekonávať prekážky a ťažkosti v živote, odolávanie odporu.
Akrobacia a ohybnosť
  • [telesná oblasť] pružnosť a ladnosť pohybov, hladkosť a elegancia prejavu
  • [duševná oblasť] flexibilita, prispôsobivosť, svižnosť myslenia, schopnosť rozhodovať sa.
Vytrvalosť
  • [telesná oblasť] schopnosť pracovať dlho a nepodliehať únave
  • [duševná oblasť] nezdolnosť, húževnatosť, pevná vôľa.
Rytmus a koordinácia
  • [telesná oblasť] rovnováha a koordinácia pohybov, zmysel pre rytmus, dobré reflexy
  • [duševná oblasť] pravidelný režim, psychická rovnováha, pohotovosť reakcií.

História projektu SkillLab siaha do roku 2003, kedy Vlado Zlatoš začal realizovať prvé verejné tréningy športov Parkour & Freerun na UKF Nitra. V tom čase sa projekt nazýval Akadémia Parkour & Freerun (APF) a tu si môžeš pozrieť jedno z prvých prezentačných videí.

Od roku 2010 sa projekt APF premenoval na SkillLab, ktorý okrem tréningov Parkour & Freerun začína poskytovať aj ďalšie pohybové programy (Workout, detská prípravka, iné). Vďaka Tomášovi Gajdošíkovi (Vladov spoločník) bolo možné vybudovať a otvoriť v Bratislave prvú telocvičňu na Slovensku vybavenú pre Parkour & Freerun. Od roku 2012 začínajú v projekte pôsobiť okrem Vlada aj ďalší excelentní tréneri, ktorí boli Vladovi dlhoroční študenti (my si pomoc nevoláme, my si ju vychovávame).

Od roku 2016 sa nám podarilo otvoriť ďalšiu úžasnú telocvičňu v Nitre a takto to vyzerá, keď sa tam spoločne stretnú tréneri a najlepší študenti naraz.

Tak ako vy na našich tréningoch zažijete pocit sebaprekonávania, manažovania svojho strachu, objavovania svojich možností i potenciálu, aj my spolu s vami chceme rásť a posúvať sa ďalej nie len po fyzickej, ale aj duševnej či povahovej stránke. Buďte pri tom s nami. Spoločne zažijeme pohybovú i mentálnu evolúciu.

Za budovanie excelentnej organizácie Skilllab je zodpovedný

PaedDr. Vlado Zlatoš, PhD.
Spolu-zakladateľ a riaditeľ SkillLabu
Viac o Vladovi na www.vladozlatos.com

Informácie o SkillLab spoločnosti:

Skill Company, s.r.o.
Hraničná 18
821 05 Bratislava
IČO: 42255864
DIČ: 2023336986
IBAN Tatra Banka: SK2411000000002944019330

SkillLab sa nachádza v Bratislave, Nitre, Košiciach a v Poprade. Naše SkillLab telocvične navštevujú cvičenci rôzneho veku (od 4 rokov) a horná veková hranica nie je obmedzená. Preto sa občas stane, že syn a otec, či matka a dcéra cvičia spolu na jednom tréningu. SkillLab navštevuje aj dosť dievčat a často sa stane, že dievčat je aj polovica ľudí na tréningu.

Trénovať môžu takmer všetci bez obmedzenia. Na tréningy prichádzajú aj úplne fyzicky nepripravení cvičenci, preto námietky typu: "ja som nič nerobil a nič neviem" neberieme. Berieme každého, kto je ochotný na sebe pracovať, pretože u nás sa aj z krémešov stávajú orli. Jednou podmienkou je disciplína.

SkillLab je preto pre širokú verejnosť a najmä pre mládež, ktorá potrebuje pohyb a užitočné zručnosti ako soľ. Podľa študijných programov sú rozdelené aj vekové kategórie:

Všetkým pred začatím cvičenia odporúčame navštíviť lekára a naštudovať si podmienky navštevovania našich telociční.

Je to jednoduché. Náš SkillLab má obmedzenú kapacitu. Stáva sa nám čoraz častejšie, že na tréning príde viac ľudí, ako je naša kapacita. Všetci, ktorí sú navyše musia čakať do ďalšieho tréningu (ak ďalší nasleduje), alebo musia ísť smutní domov. Nechceme, aby ste boli sklamaní len preto, že sa nedostanete na tréning kvôli veľkému počtu ľudí, ktorí prišli pred vami. Kto sa registruje a prihlási, má o problém postarané.

Kredity

Po pripísaní kreditov na SKILL účet je možné využívať kredity na ľubovolné tréningy v rozvrhu až 12 mesiacov. Po 12-tich mesiacoch nepoužíté kredity v systéme prepadávajú a nebude možné ich znovy obnoviť.

Ak ste sa nestihli odhlásiť v časovom intervale 12 hodín pred tréningom, tak nie, kredity vám za neabsolvovaný tréning nebudú vrátené.

Raz zakúpené kredity už nevraciame.

Ak Vám neprišli kredity môže to mať pravdepodobne systémová chyba. V takomto prípade kontaktujte kompetentnú osobu vo vašom meste kde chodíte na tréningy, popíšte mu vzniknutú situáciu, priložte potvrdenie o úhrade a on vám kredity pridelí. Bez kreditov sa vám nepodarí prihlásiť na tréning.

V tomto prípade môže byť viacero príčin. Najčastejšie je to preto, lebo kapacita tréningu je už plná. Možno si na tréning budete musieť chvíľu počkať ale prosíme vás o trpezlivosť.

Nie kredity sa dajú momentálne kúpiť len týmto spôsobom.

Tréningy

Na tréning sa môžete prihlásiť až potom, ako si registrujete svoj vlastný účet. Vyplňte potrebné údaje v sekcii registrácia a my vám zašleme všetky potrebné údaje na vašu emailovú adresu.

Ak nemáš 18 rokov nevadí. Registruj sa a uveď email na svojho zákonného zástupcu (rodiča). Jemu na emailovú adresu zašleme email, pomocou ktorého ti môže tvoj rodič registrovať účet (resp. členstvo) v našom portály. Preto informuj svojich rodičov o tom, že plánuješ naše tréningy navštevovať a popros ich, aby ti registráciu potvrdili čo najskôr.

Po prihlásení si musíte zakúpiť kredity aby ste sa dostali na tréning.

Pohodlné športové oblečenie, fľašu s vodou a uterák. Cvičí sa na boso, resp. v ponožkách.

Nie z tréningu sa už v tomto prípade nedá odhlásiť žiadnym spôsobom, ani telefonicky, ani prostredníctvom emailu. Systém je automaticky nastavený a žiaden z trénerov nemá túto kompetenciu odhlásiť niekoho z tréningu.

Áno môžete, záleží však od typu tréningu. Ak napríklad vy navštevujete pokročilé kreditové tréningy APF 2 nemôžete za seba poslať priateľa, ktorý nemá na túto skupinu dostatočné skúsenosti.

Ak nastala takáto situácia, kontaktujte kompetentnú osobu vo vašom meste kde chodíte na tréningy.

Nie, tréning si môžete rezervovať iba cez náš rezervačný systém. Neprijímame rezervácie cez email ani cez telefón. Máme obmedzenú kapacitu na tréningoch a preto majú prednosť tí, ktorí si rezervujú miesto dopredu.

Prihlasovanie na tréning sa automaticky uzatvára 15 minút pred začiatkom tréningu. Ak sa dovtedy nezaplní kapacita tréningu cez systém, dovtedy si môžete zakúpiť jednorazový vstup na tréning, ak to ešte kapacita povoľuje. Vždy odporúčame prihlásiť sa prostredníctvom systému – máte isté miesto a nestane sa, že sa na tréning nedostanete.

V takomto prípade nám zašlete potvrdenie od lekára, na základe ktorého rozhodneme o ďalšom postupe. Toto platí len v prípade, že ide o dlhodobú neprítomnosť zo zdravotných dôvodov (mesiac). V prípade vynechania (1-3 tréningy) z iných dôvodov nie je možnosť si tréning nahradiť v iný deň.

SkillLab účet

Váš SkillLab účet bude automaticky zmazaný ak nebude 24 mesiacov aktívny (nebude vykonané žiadne prihlásenie do systému). Účet je možné opäť vytvoriť cez registráciu.

V tomto prípade je nutné si opäť registrovať účet v našom systéme.

Registrovať sa

Ak vám nefunguje heslo ani po jeho opätovnom vygenerovaní, kontaktujte kompetentnú osobu vo vašom meste kde trénujete, a my vám nastavíme nové heslo.

Ak ste nenašli odpoveď na vašu otázku, neváhajte nás kontaktovať a my vám radi poradíme  💪